A chaniai világítótorony
Chania városának egyik legfőbb jelképe a 16. század vége óta mutatja az utat a tengeren közlekedőknek.
A világ egyik legöregebb és legszebb világítótornyának munkálatait a velenceiek 1595-ben kezdték, az építkezés kisebb-nagyobb megszakításokkal hat éven át tartott. Az ekkortól több emberöltőn át működő tornyon nagyobb átalakítást az 1800-as években végeztek, amikor egyiptomi haderő a törököket támogatva megjelent Krétán - abban az időben félő volt, hogy a sziget lakossága fellázad a megszállók ellen, így Oszmán birodalom máshonnan is vezényelt ide katonákat.
A velencei alapokra épült torony a második világháborúban súlyos károkat szenvedett, részlegesen utána fel is újították. A ma is látható formáját a 2006-ban kapott, teljes restauráláson nyerte el: az eredeti velencei tervek alapján a nyolcszögletű alaphoz tizenhat szögű rész csatlakozik, majd a torony teteje hengert formáz.
A 21 méter magas torony a hullámtörő végén elhelyezkedve elsőrangú útjelzőként szolgált, ám az utóbbi években már csak történelmi emlék, a hajók valós navigációra nem használják. Az épülethez az ide vezető mólón, mely Chania kikötőjét viharos időben is sikeresen védi a hullámoktól, ki lehet sétálni, ám belseje jelenleg nem látogatható.